Szukasz pomocy prawnej?

Upadłość konsumencka

Wykonywanie różnego rodzaju czynności z szeroko rozumianej ochrony przed windykacją czasami może nie wystarczyć, a czasem jest skazane na niepowodzenie. Nie oznacza to jednak, że Jesteś skazany na życie z długami aż do jego końca. Można pójść inną drogą ogłaszając tzw. upadłość konsumencka, tj. upadłość przeznaczoną dla osób, które co do zasady nie prowadzą i nie prowadziły działalności gospodarczej, a ich zadłużenie nie wynika z tego rodzaju działalności.

Zmienione w ostatnim czasie przepisy w zakresie upadłości konsumenckiej pozwalają na ogłoszenie upadłości zwykłego „Kowalskiego”, który popadł w tarapaty finansowe nie ze swej winy i nie może z nich w żaden sposób wybrnąć. Co istotne podstawowym celem znowelizowanych przepisów jest przede wszystkim oddłużenie konsumenta, a nie zaspokojenie wierzycieli jak w przypadku upadłości przedsiębiorców. Klasycznym przypadkiem sytuacji nadającej się do zastosowania instytucji upadłości konsumenckiej jest zadłużenie z tytułu kredytu, które konsument nie jest już w stanie spłacać, a zaciąganie kolejnych pożyczek jest bezcelowe. Istotne jest, że do ogłoszenia tego rodzaju upadłości nie jest potrzebny praktycznie żaden majątek upadłego do spieniężenia przez syndyka.

Jeśli popadłeś/aś w problemy finansowe i nie jesteś w stanie sobie z nimi poradzić upadłość konsumencka może być dla Ciebie drogą ratunku i uniknięcia odpowiedzialności za długi do końca swojego życia. Nie przystępuj jednak do działania bez odpowiedniego przygotowania i konsultacji z profesjonalistą, bo każdy błąd może być kosztowny. Jesteśmy w stanie pomóc w przeprowadzeniu Cię przez ten proces i do uzyskania oddłużenia w drodze upadłości konsumenckiej.

W tym obszarze naszych działań możemy Państwu zaoferować następujące zakres czynności:

  • Analiza sytuacji majątkowej, rodzinnej oraz analiza dokumentacji pod kątem możliwości oraz celowości ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
  • Przygotowywanie wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
  • Reprezentowanie w postępowaniu sądowym o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.
  • Reprezentowanie w postępowaniu upadłościowym.

Zapraszamy do współpracy